English English - Français Français - Polski Polski - Česky Česky - Español Español - Deutsch Deutsch
Tato stránka je dostupná v několika jazycích, ale diskusní fórum je pouze anglicky a také odkazy směřují na stránky v angličtině.

Co je tohle za místo?

Vítejte na domovské stránce online komunity fanoušků hry Dungeon Master. Navštivte Forums a diskutujte cokoli týkající se této hry.

V roce 1987 vyšla pro Atari ST počítačová hra nazvaná Dungeon Master. Byla to dobrodružná hra odehrávající se v podzemním bludišti; je dodnes oblíbena díky mixu atmosféry, jednoduchého ovládání, skryté mechaniky, a toho, že je v reálném čase.

Games

Hra se rozšířila na mnoho dalších platforem, a následovaly ji čtyři pokračování: Chaos Strikes Back (používající stejný původní engine), Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep (s inovovaným enginem), adaptace původní hry pro PC / konzolu Turbofax, zvaná Theron’s Quest, a konečně hra nazvaná Dungeon Master Nexus pro konzolu Sega Saturn, tentokrát se skutečným 3D prostředím.

Zatímco společnost FTL Games --která tyto hry vytvořila-- již neexistuje, stále je tu základna nadšenců, kteří vyvíjejí mnoho zajímavých projektů.

Hry byly originální, a teď si je můžete znovu připomenout. Stáhněte si je, hrajte je a poznejte jejich tajemství na encyklopedii Dungeon Master Encyclopaedia.

Lidem se v průběhu let podařilo postupně proniknout do kódu her a rozšifrovat jej, což vedlo k řadě projektů které z nich extrahovaly data a vytvořily nová bludiště a grafiku. Prohlédněte si odkazy ve fanouškovské části těchto stránek.

Prohlédněte si co vytvořila společnost fanoušků

Klony: Je jednoduché je hrát na moderních počítačích

Clones Fanoušci vytvořili několik klonových enginů těchto her, pro něž jsou dostupné editory:

  • CSBwin: Věrná adaptace DM a CSB nejen pro Windows, ale také pro Linux, MacOS X a PocketPC. Projekt obohatil původní engine o pokročilejší prvky a rozšířil jej o nová bludiště, ale samozřejmě stále umožňuje hrát i ta původní.
  • Return to Chaos: Adaptace DM a CSB pro Windows, ovšem engine samotný je zpracován zcela nově a umožňuje používat grafiku s podstatně vyšším rozlišením než původní DM, a stejně tak i bludiště mnohem větší než jsou ta která dokáže pojmout původní DM. Obsahuje také úplný editor s mnoha novými prvky, umožňujícími vytvářet jak tradiční, tak i zcela nově vypadají bludiště.
  • Dungeon Strikes Back: Další předělávka DM enginu pro Windows, jež také umožňuje grafiku o vysokém rozlišení a mnohem větší bludiště než originál. Široce zahrnuje skriptovací jazyk Lua, což dává autorům bludišť téměř úplnou svobodu v tom co dokáží vytvořit.
  • Dungeon Master Java: Nezávislá platforma inspirovaná DM, s některými významnými rozdíly ve hře samotné, a s grafikou o vysokém rozlišení. Zahrnuje úplný grafický editor. Původní autor tohoto projektu na něm již přestal pracovat, ale další lidé jeho funkci převzali. Pro tuto hru jsou oddělená diskusní fóra - Dungeon Master Java Forums.

Navštivte sekci klonů - Clones - se seznamem dalších projektů.

Custom Dungeons: nová bludiště vytvořená fanoušky

Custom Dungeons Dohráli jste původní hru a chcete více? Zkuste některé z mnoha fanouškovských bludišť.

Navštivte sekci Custom Dungeons se seznamem dalších bludišť a přečtěte si jejich recenze – Custom Dungeon Reviews.

Další seznam bludišť – List of dungeons – je dostupný na diskusním fóru.

Nástroje: extrahujte data, vytvořte novou grafiku a bludiště

Tools

Navštivte sekci nástrojů – Tools – se seznamem dalších projektů.