English English - Français Français - Polski Polski - Česky Česky - Español Español - Deutsch Deutsch
Strona tytułowa dostępna jest w różnych językach, ale samo forum prowadzone jest po angielsku, jak również linki prowadzą do stron dostępnych wyłącznie w języku angielskim.

Co to za miejsce?

Witamy na stronie głównej internetowej społeczności fanów gier z serii Dungeon Master. Odwiedź Forum aby podyskutować o wszystkim, co związane jest z grami z tej serii.

Pewnego razu, w 1987 roku, na Atari ST wydana została gra Dungeon Master. Była to przygodowa labiryntówka, ale połączenie jej atmosfery, prostego interfejsu, ukrytych mechanizmów i rozgrywki w czasie rzeczywistym sprawiły, że jest ona uwielbiana do dzisiaj.

Gry

Gra ta została przeniesiona na wiele innych platform, wyszły również jej 4 kontynuacje: Chaos Strikes Back (oparty na tym samym, oryginalnym silniku), Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep (z ulepszonym silnikiem), adaptacja oryginalnej gry na konsolę PC Engine / Turbografx wydana pod nazwą Theron`s Quest i ostatnia gra Dungeon Master Nexus, wydana na konsolę Sega Saturn, tym razem wzbogacona o prawdziwy silnik 3D.

Chociaż FTL Games --wydawca tych gier-- już nie istnieje, jej fani wciąż są aktywni i rozwijanych jest wiele ciekawych projektów.

Gry te były oryginalne i Ty też możesz je sobie teraz przypomnieć. Ściągnij je, zagraj w nie i poznaj ich sekrety na stronie Dungeon Master Encyclopaedia.

Przez lata ludzie próbowali złamać i rozszyfrować kod źródłowy, doprowadzając do powstania wielu projektów służących do wyodrębnienia danych i stworzenia nowych lochów z ulepszoną grafiką. Sprawdź linki w społecznościowym dziale tej strony!

Zobacz, co stworzyła społeczność fanów

Klony: Łatwe do odpalenia na dzisiejszych komputerach

Clones Fani stworzyli różne klony silników tych gier, dostępne wraz z edytorami:

  • CSBwin: Wierny port DM i CSB nie tylko pod Windows, ale też pod Linux, MacOS X i Pocket PC. Projekt ten, do którego dostępne są nowe, bardziej rozbudowane gry, ulepszył pierwotny silnik, dodając do niego zaawansowane funkcje, ale oczywiście ciągle możesz grać w oryginalne lochy.
  • Return to Chaos: Adaptacja DM i CSB pod Windows, chociaż sam silnik został napisany zupełnie od nowa, co umożliwia wyświetlanie grafiki o wysokiej rozdzielczości w porównaniu z oryginalnym DM, jak również umożliwia tworzenie znacznie obszerniejszych lochów, niż oryginalny DM mógł uciągnąć. Posiada również pełen edytor wraz z różnymi ulepszeniami, umożliwiającymi tworzenie tradycyjnych lub zupełnie nowych lochów.
  • Dungeon Strikes Back: Kolejny klon silnika DM pod Windows, również umożliwiający wyświetlanie grafiki wyższej rozdzielczości i o wiele większych lochów niż oryginalne. Używa on zintegrowanych skryptów języka Lua, co umożliwia twórcy nowych labiryntów prawie zupełną swobodę w tym, co chcą stworzyć.
  • Dungeon Master Java: Niezależna platforma ispirowana przez DM, z pewnymi zauważalnymi zmianami w rozgrywce, jak również umożliwia wyświetlanie grafiki w wyższej rozdzielczości. Zawiera pełen edytor graficzny. Jego poprzedni autor przerwał pracę, ale inni wciąż kontynuują rozwój tego projektu. Istnieje również osobne Dungeon Master Java Forum, stworzone specjalnie dla tej gry.

Odwiedź dział Clones, aby sprawdzić listę innych projektów.

Custom Dungeons: nowe lochy stworzone przez fanów

Custom Dungeons Przeszedłeś oryginalną grę i chcesz więcej? Odpal niektóre z wielu naszych custom dungeons.

Wejdź do działu Custom Dungeons, aby zobaczyć listę innych lochów i przeczytać ich recenzje w Custom Dungeon Reviews.

Kolejna List of dungeons jest dostępna na forum.

Narzędzia: wyodrębniaj dane, twórz nową grafikę i lochy

Tools

Odwiedź sekcję Narzędzia, aby zobaczyć listę innych projektów.